Po dwunastu intensywnych miesiącach działalności, Fundacja Rozwoju Śląska kończy rok 2023, który obfitował w liczne wyznawania. Z dumą zamykamy go, czerpiąc satysfakcję z osiągniętych sukcesów!

Wsparcie MSP

Fundacja niezmiennie tworzyła warunki sprzyjające rozwojowi działalności gospodarczej, świadcząc usługi okołobiznesowe, wspierające mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. W roku 2023 udzieliliśmy
m.in. 217 pożyczek, w ramach 7 różnych funduszy pożyczkowych, przekazując przedsiębiorcom wsparcie finansowe, przekraczające ponad 80 mln zł. Uczestniczyliśmy w spotkaniach w regionie oraz  webinariach organizowanych w przestrzeni online. Nie możemy również pominąć działalności naszego biura rachunkowego, które przez cały miniony rok świadczyło usługi  wspierające przedsiębiorców, zapewniając im profesjonalne rozliczenia finansowe i skuteczne zarządzenie dokumentacją. Nasze wsparcie dla przedsiębiorstw miało na celu nie tylko stymulowanie ich wzrostu, ale także budowanie trwałego fundamentu dla gospodarki regionu.

Realizacja celów statutowych

W trakcie całorocznej pracy nie zapomnieliśmy również o naszej działalności statutowej. Udzielaliśmy dotacji dla organizacji Mniejszości Niemieckiej w całej Polsce w zakresie edukacji, działań na rzecz użyteczności społecznej, finansowania kosztów osobowych, administracyjnych oraz remontów domów spotkań. Ponadto zrealizowaliśmy kolejną edycję Funduszu Stypendialnego Fundacji Rozwoju Śląska im. Johanna Krolla, przyznając 80 stypendiów dla uzdolnionych oraz zaangażowanych społecznie uczniów i studentów.

Rebranding i nowa strona internetowa

Koniec roku 2023 przyniósł ze sobą także ważne zmiany w obszarze wizerunku samej Fundacji. Po ponad 20 latach zdecydowaliśmy się na odświeżenie naszego wizerunku. Dodatkowo uruchomiliśmy nową stronę internetową www.frs-cb.pl, która w sposób intuicyjny i przejrzysty prezentuje naszą działalność.
Nowa identyfikacja wizualna i odświeżony logotyp to efekt naszego zaangażowania w ciągły rozwój
i innowacje w biznesie, ponadto jest odzwierciedleniem nowoczesności i świeżej perspektywy.

Czekamy na Nowy Rok pełen wyzwań

Zamykając ten rok, patrzymy z niecierpliwością w przyszłość, wyczekując nadchodzących miesięcy, które z całą pewnością przyniosą nowe wyzwania i możliwości. Pozostajemy otwarci na współpracę, innowacje i pozytywne zmiany. Niech nadchodzący rok będzie pełen inspiracji i sukcesów.

Dziękujemy za Państwa zaufanie i do zobaczenia w Nowym Roku 2024.

#fundacjadlaciebie