22 czerwca 2023 roku w Szczecinie odbyła się Gala Unii Izb Łaby i Odry, w ramach której rozstrzygnięto Konkurs „Szafiry przedsiębiorczości” Unii Izb Łaby i Odry.

 

Miło nam poinformować, że Fundacja Rozwoju Śląska otrzymała wyróżnienie w kategorii „Modelowa współpraca transgraniczna instytucji publicznych”. Wyróżnienie w imieniu Fundacji Rozwoju Śląska odebrał Prezes Fundacji Pan Henryk Wróbel.

Celem Konkursu „Szafiry przedsiębiorczości” Unii Izb Łaby i Odry jest promowanie przedsiębiorców wyróżniających się swoimi osiągnięciami na arenie międzynarodowej oraz promowanie postaw proinwestycyjnych i konkretnych dokonań inwestycyjnych. Ponadto uhonorowanie godnych uznania i upowszechnienia osiągnięć podmiotów gospodarczych, spełniających standardy europejskie, potrafiących stworzyć klimat przyjazny dla klientów i kontrahentów oraz promowanie organizacji Unii Izb Łaby i Odry.

W ramach konkursu przyznano nagrody  oraz wyróżnienia w ramach 4 kategorii:

Kategoria I- Odpowiedzialność społeczna,

Kategoria II – Współpraca transgraniczna,

Kategoria III – Innowacje,

Kategoria IV – Modelowa współpraca transgraniczna instytucji publicznych.

Laureatem kategorii IV został Haus der Wirtschaft Stettin / Dom Gospodarki Szczecin, wyróżnienia otrzymali Fundacja Rozwoju Śląska, Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Hansestadt Anklam

Gratulujemy wszystkim laureatom oraz wyróżnionym firmom, które uczestniczyły w konkursie „Szafiry Przedsiębiorczości” Unii Izb Łaby i Odry.

 

Unia Izb Łaby i Odry zrzesza 30 izb handlowo-przemysłowych, izb rzemieślniczych oraz stowarzyszeń działających na rzecz przedsiębiorców obejmując swoim zasięgiem regiony Polski, Niemiec i Czech. Unia, której siedziba znajduje się w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie działa na rzecz ponadgranicznej współpracy regionów Polski, Czech i Niemiec oraz skutecznego włączenia interesów regionalnych gospodarek w krajowe i międzynarodowe projekty.

Fot. Piotr Babczyński Fotografia